Broneeri aeg

Mis on botuliintoksiin “botox” ja kuidas see toimib?

Botuliintoksiin on looduslikult esinev toksiin, mida toodetakse bakterite poolt. Botoliintoksiini (Botox) süstidega on neuroloogid juba 1990ndate algusest edukalt ravinud näo- ja kaelalihaste krampe ning silmaarstid on selle ainega leevendanud pilgutamist ja kahelinägemist. Botuliintoksiin on looduslik puhastatud proteiin, mida kasutatakse kortse ja kurde tekitavate näolihaste ajutiseks lõdvestamiseks. Samuti saab selle abil ravida selliseid terviseprobleeme nagu näiteks hüperhidroos (ehk liighigistamine).

Populaarsed piirkonnad:

  • Otsmiku miimikakortsud (kulmude vaheline nn kurjusekorts, horisontaalkortsud)
  • Silmaümbruse kortsud
  • Huuleümbruse kortsud
  • Ninakortsud
  • Allavajunud suunurgad
  • Krobeline lõug
  • Kortsukesed kaelal

Miks kasutatakse botuliintoksiini?

Paljud kortsud on põhjustatud näolihaste aktiivsest miimikast, seega saab kortse vähendada lõdvestades nende all olevaid näolihaseid. Olenevalt piirkonnast tehakse väiksed lihase- või nahasisesed süstid. Kuna protseduur on valutu, siis mingit tuimestust ei ole vaja. Botuliintoksiin lõõgastab ajutiselt näo miimilised lihased, vähendades nahakortse. Tänapäeval süstitakse botuliintoksiini nii, et säiliks minimaalne miimika – eesmärk on saavutada loomulik, kuid samas nooruslikum ja säravam ilme. Lisaks muutub botuliintoksiini toimel nahk siledamaks ja poorid väiksemaks. Toime hakkab avalduma umbes 3 päeva pärast, saavutades maksimum tulemuse 13 päevaga ning kestab 3-10 kuud.

Oluline on see, et Botoxi süstid ei kogune kehasse vaid elimineeruvad täielikult mõne päeva jooksul. Jääb vaid maagiline siluv efekt. Botoxi efekt peitub selles, et looduslikud näoilmed säilituksid kuid ilma kortsudeta näol.

Botuliintoksiini süstid ei ole igavesed ja lahustuvad täielikult umbes kuue kuu- aasta pärast. Pärast seda on Teie otsustada, kas teha veel botuliintoksiini juurde või jätta kõik ilma muutusteta. Korduvad botuliintoksiini süstid annavad sageli pikemaajalise efekti kui esimesed.

Botuliintoksiini süst on- kiire, lihtne ja valutu.