Karboksüteraapia

Broneeri aeg siit

Karboksüteraapia on lihtne, kuid tõhus protseduur, üks mesoteraapia liikidest. Erinevus seisneb selles, et naha alla viiakse mitte toitainete kokteil, vaid süsinikdioksiid CO2.

 

Aja jooksul muutuvad meie veresooned hapramaks ja ebaelastsemaks ning hapniku ja toitainete rakkudeni toimetamine halveneb, seetõttu hakkab organism tundma n-ö hapnikunälga. Viies naha alla kindla doosi süsinikdioksiidi, võimendatakse seda nälga kunstlikult ühes piirkonnas lühikese aja jooksul, sellele reageerides hakkab organism tööle aktiivsemas tempos: aktiveerub vere- ja lümfiringe injektsiooni piirkonnas, kiirenevad ainevahetusprotsessid, aktiveerub toksiinide ja jääkainete väljutamine. Süsihappegaas mõjub süstimise kohas 4-5 minuti jooksul, seejärel tasapisi imendub ning väljutatakse seejärel täielikult neerude ja kopsude kaudu. Kuid veresoonte ja rakkude aktiivne töö sellega ei lõpe: jätkub aktiivne hapniku transportimine, kollageeni süntees, rasva lahustumine. Seega põhineb karboksüteraapia toime vereringe kiirendamisel ja kudede hapnikuvarustuse parandamisel.

Karboksüteraapia on ideaalne lahendus paljude keeruliste probleemide puhul. Eelkõige on see peaaegu et ainuke protseduur, mis suudab noorendada tavaliselt halvasti kosmeetilistele mõjutustele alluvat silmaümbruspiirkonda.

KARBOKSÜTERAAPIA AITAB PARANDADA: 

  • Aknearmid
  • Kaelakortsud
  • Topeltlõuga
  • Lõtvunud põsed
  • Arme
  • Tselluliiti
  • Sünnitusjärgseid venitusarme
  • Lokaalseid rasvaladestusi
  • Varikoosi sümptomeid (soontähekesi, väikeseid veenilaiendeid)
  • Lihas- või veresoonte spasme stressisõltuvas piirkonnas – õlgade ja kaela tagaküljel
 
HINNAKIRI

PROTSEDUURI AJAL

Protseduur võtab aega 15 minutit ning see pole valus. Väike ebamugavustunne kestab 2-4 minuti jooksul, mil on tunda kerget pulsatsiooni ja pinget. Viie minuti pärast gaas imendub, süstekohale ilmuvad kerge turse ja punetus, mis mööduvad iseenesest.

Ainuke võimalik kõrvaltoime on sinika tekkimine, kui nõel satub väikesesse veresoonde. Kuid seda esineb vaid 2% juhtudest. Taastusperioodi protseduur ei vaja.

EI SOOVITATA:

pesta süstimiskohta, ujuda ega käia saunas kuue tunni jooksul;
soojendada ega jahutada süstimiskohta, kuni turse ja punetus kaovad.

MITUT PROTSEDUURI LÄHEB VAJA?

Tavaliselt läheb vaja 4-6 protseduuri, mis viiakse läbi 2-4 nädala tagant ning millel on kasvav efekt. Protseduuride tsüklit soovitatakse korrata 6-8 kuu pärast.

ON SEE IKKA OHUTU?

Karboksüteraapiat kasutatakse meditsiinis juba üle 70 aasta, näiteks kardioloogias veresoonte laiendamiseks ning vere- ja lümfiringe parandamiseks, samuti kõhupiirkonna laparoskoopiliste operatsioonide puhul. Hiljem on hakanud selle meetodi vastu huvi tundma Itaalia kosmetoloogid. Süsihappegaasil on kosmetoloogias kasutamise staaži nüüdseks üle 10 aasta. Selle aja jooksul on Euroopas ja Lõuna-Ameerikas tehtud protseduure rohkem kui 30 000 patsiendile. Sellegipoolest on iga üksikjuhu puhul tarvis professionaalselt hinnata võimalikke vastunäidustusi.